Öt hasznos tipp a hatékony irodai munkavégzéshez (2008)

Az irodai munka gyakran igen egyhangúnak tűnik, és ez sajnos mindennapi teljesítményünkre is hatással lehet. Donna Dawson, amerikai pszichológusnő a Canon megbízásából végeztetett európai irodai termelékenységet vizsgáló kutatás eredményei alapján az alábbi hasznos tanácsokkal segíti a hatékonyabb irodai munkavégzést – áll a lapunknak eljuttatott közleményben.

1. Bajnokok reggelije


Mindig szakítson időt egy kiadós, tápláló reggelire, mivel a gyorsan elfogyasztott harapnivaló vagy a reggeli hiánya délelőtt 11 óra körül jelentős energiacsökkenést eredményez, amely igen könnyen nassoláshoz vezet. Ez az adott pillanatban ugyan energialöketet biztosít, ám később jóval nagyobb hatékonyságcsökkenés követi.

2. Aktív ebédidő

Igyekezzen könnyebb, egészségesebb ételeket ebédelni, és az alkoholt tartogassa estére. Próbáljon meg mozogni: járja körbe a háztömböt, vagy lépcsőzzön a lift helyett. Sokkal jobban érzi majd magát, így képes lesz hatékonyabban dolgozni, és egészségesebb életet élhet.

3. Kétórás szabály

Kétórányi folyamatos munka után csökken a koncentrációs szint, és teljesítményünk is romlik. Így érdemes asztalunktól kétóránként felkelni, kinyújtani végtagjainkat, kilazítani az ujjainkat, megmozgatni a nyakunkat és a vállainkat, majd néhány percet sétálni miközben rekeszizomból mélyeket lélegzünk.

4. Nyolc óra munka, nyolc óra pihenés…

Az alváshiány megbosszulja magát. Az egészséges alvásciklus fenntartása érdekében az éjfél előtti alvás a leginkább értékes pihenés. A kevés alvás koncentrációs problémákhoz, energiahiányhoz, ingerlékenységhez, sőt akár immunrendszerünk gyengüléséhez is vezethet. Ezek a tényezők, pedig sajnos mindennapi teljesítményünkre is igen kedvezőtlen hatással vannak. Arról sem szabad elfeledkeznünk, hogy bizony a kevés alvás külsőnkön is meglátszik, és rosszabb benyomást kelthet kollégáinkban és főnünkben!

5. Kérdezz bátran!

Az irodai berendezések funkcióinak teljes körű ismerete kiváló lehetőséget kínál a hatékonyabb munkavégzésre, ezáltal értékes időt takaríthatunk meg. Így ne érezzük magunkat zavarban, ha technikai segítséget kérünk, hiszen ezzel hosszú távon mind saját, mind munkáltatónk érdekeit egyaránt szolgálja

HR Portál 2008.10.02.