Többet dolgozunk és kevesebbet szórakozunk, mint az Európai Unió tagországaiban élők. Ha a magyarnak van szabadideje, akkor is inkább otthon marad. Ez derül ki egy friss felmérésből.
A munka utáni kikapcsolódásban Magyarországon vezet a tévénézés, míg Nyugat-Európában inkább színházba, moziba, étterembe járnak az emberek és többen sportolnak rendszeresen, mint nálunk.
Látványos filmbemutatók, egyre több mozi, koncertek, új éttermek, kávézók – a rendszerváltás óta megváltozott, felpezsdült az élet Budapesten és az ország nagyvárosaiban. A látszat azonban csal. Egy friss felmérés szerint Nyugat-Európában, a szabadidejében minden második megkérdezett ember vendéglőben vacsorázik, utána pedig moziba vagy színházba megy. Magyarországon csak minden tizenhetdik ember teszi ugyanezt.
A többség inkább otthon marad. Az otthonmaradásban egyébként alig maradunk le az európai uniós átlagtól, igaz Magyarországon a legtöbben tévénézéssel kapcsolódnak ki, kevesebbet olvasnak, barkácsolnak vagy foglalkoznak a lakás és a kert ápolásával, mint tőlünk nyugatra.
A kutatás szerint a magyarok többsége nem jár moziba, színházba, keveset sportol és – akármilyen furcsa – ritkán nézi a sporteseményeket is. Ami viszont a felmérésből nem derül ki: teszi mindezt átlagosan és arányaiban ötöd-hatod annyi pénzből, mint nyugat-európai társa.
2003.09.20. RTL Klub híradó